Od 1 czerwca Śląski Ogród Zoologiczny znów otwarty dla zwiedzających

70282374 2446186088753193 4371158684391178240 o

Redakcja

29 maja 2020

Od najbliższego poniedziałku zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających Śląski Ogród Zoologiczny, położony na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. W związku z epidemią koronawirusa na terenie zoo będzie mogło przebywać jednocześnie do 900 osób.

Jak przekazał w piątek Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego, w związku z otwarciem zoo, przygotowano specjalne rozwiązania organizacyjne, zapewniające bezpieczeństwo podczas odwiedzin w trakcie pandemii. Do zaproponowanych rozwiązań przychylił się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie.

„To znakomita informacja dla mieszkańców województwa śląskiego i odwiedzających. Park Śląski i Śląski Ogród Zoologiczny to wizytówki naszego regionu, od lat chętnie odwiedzane przez tysiące osób. Zadbaliśmy o to, by przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa móc znów cieszyć się z kontaktu z dziką przyrodą i łączyć przyjemne z pożytecznym, bo edukacja na świeżym powietrzu to same korzyści” - powiedziała Izabela Domogała z zarządu woj. śląskiego.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, na terenie zoo będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 900 osób. Po przekroczeniu zakładanej liczby odwiedzających sprzedaż biletów będzie wstrzymana do czasu opuszczenia ogrodu zoologicznego przez część gości.

Na terenie ogrodu obiektu konieczne będzie używanie maseczek i przestrzeganie przepisów związanych z koronawirusem, w tym zachowanie dystansu społecznego. Zabronione jest dotykanie wszelkich elementów infrastruktury np. ogrodzeń, barierek, szyb wystawowych i kontakt ze zwierzętami.

Czytaj także: Ryś "Skalny" nabrał sił i wrócił do lasu w Beskidzie Niskim [WIDEO]

Jak zaznacza Urząd Marszałkowski, w czasie stanu epidemicznego pawilony ekspozycyjne, plac zabaw, minizoo, figury oraz altany wypoczynkowe zostaną wyłączone z użytkowania. Nie będą odbywać się także pokazowe karmienia zwierząt, prelekcje dydaktyczne i oprowadzanie grup zorganizowanych. Ogród zoologiczny będzie czynny przez cały tydzień od 9 do 19.

Sprzedaż biletów będzie prowadzona wyłącznie w kasie głównej. Przedstawiciele regionalnych władz zalecają jednak zakup biletów przez internet na stronie zoo i płatność kartą. (PAP)

Foto: Śląski Ogród Zoologiczny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3