Ochroniarz zamiast pilnować, to okradał gliwicką firmę

44 745463

Redakcja

18 lutego, 2023

Ten ochroniarz chyba zapomniał, że jego zadaniem było chronić gliwicką firmę. Zamiast tego, okradał ją. Złapała go ukryta kamera.

Gliwicki przedsiębiorca zauważył dziwne braki sprzętu elektronicznego, który sprowadzał do jednego z magazynów. Importowane sprzęty elektroniczne oraz elektronarzędzia kupowano paletami, więc początkowo trudno było stwierdzić, czego i ile brakuje.

Sprawę zgłosił policji, ale brakowało dowodów. Magazyn nie miał monitoringu. Dlatego przedsiębiorca zainstalował ukrytą kamerę. 

Na rezultaty nie musiał długo czekać. Dyskretna kamera zarejestrowała pracownika ochrony, który w nocy kradł towar. Policja szybko namierzyła 50-latka z Zabrza. 

Po przeszukaniu jego mieszkania oraz samochodu dostawczego, śledczy znaleźli pokaźne ilości pudełek ze skradzionym sprzętem. Zatrzymany miał przy sobie 35 tysięcy złotych w gotówce.

Śledczy ustalają teraz, kto był odbiorcą skradzionego towaru, od kiedy dochodziło do kradzieży i jaka była łączna wartość przywłaszczonego sprzętu. Wstępne szacowania wskazują na kwotę powyżej 80 tysięcy złotych.

50-letni podejrzanemu za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3