Obywatele Ukrainy kradli rowery na terenie województwa śląskiego

46 776423

Redakcja

18 września, 2023

Dwóch Ukraińców wykazało się nadzwyczajnym zainteresowaniem rowerami, które nie należało do nich. Zostali zatrzymani. Teraz grozi im odsiadka w więzieniu.

Policjanci z Jaworzna zajęli się tematem kradzieży dwóch rowerów na terenie miasta. Złodzieje wykorzystywali moment, gdy rower był pozostawiony, a właściciel nie był w pobliżu. Następnie usuwali zabezpieczenie i kradli jednoślad. 

Dzięki materiałom z monitoringu, śledczym udało się wytypować pojazd, którym poruszali się złodzieje. Ustalili, że podejrzani to dwójka Ukraińców. Jeden z nich, 29-latek został zatrzymany w Krakowie. Później kryminalni ustalili tożsamość drugiego Ukraińca. 41-latek ukrywał się  w miejscowości Wieszowa pod Tarnowskimi Górami. Na miejscu siłowo weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 41-letni sprawca.

Podczas przeszukania pomieszczeń, policjanci ujawnili nie 2, ale 11 potencjalnie skradzionych rowerów o łącznej wartości ok. 50 tysięcy złotych. Okazało się, że Ukraińcy kradli na terenie Jaworzna i innych miast województwa śląskiego oraz małopolskiego. 

- Obu mężczyznom przedstawili zarzuty kradzieży dwóch rowerów z terenu Jaworzna o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych oraz zarzut kradzieży roweru z terenu Krakowa o wartości ponad 12 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalają pochodzenie pozostałych rowerów, co może skutkować kolejnymi zarzutami dla sprawców - komentuje policja. 

Sąd zgodził się na areszt dla mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3