Obywatel Niemiec okradł uczestnika Światowego Forum Miejskiego

Iuytrujhg

Redakcja

28 czerwca, 2022

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z pokoju hotelowego ukradł saszetkę z dokumentami i rzeczami osobistymi na szkodę obywatela Angoli. Podejrzany przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł 35-letniego obywatela Angoli - uczestnika WUF 11–Światowego Forum Miejskiego.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 37-letni Niemiec wszedł w nocy do pokoju hotelowego i ukradł saszetkę, w której były dokumenty, karty bankomatowe, klucze do samochodu i inne rzeczy osobiste pokrzywdzonego.

Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych. 35-latek rano zorientował się, że nie ma jego rzeczy i o wszystkim powiadomił Policję. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna, który ukradł saszetkę, mieszka w tym samym hotelu, co pokrzywdzony. Postanowił skorzystać z okazji, że drzwi do pokoju 35-latka nie były zamknięte na klucz.
37-latek został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Chce dobrowolnie poddać się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i zapłacić 4 tysiące złotych grzywny.

Ostatecznie o wymiarze kary zdecyduje jednak sąd. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3