„OBCY KAFKA” w GSW Elektrownia

Obcy kafka

Redakcja

13 października, 2022

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza 13 października na wernisaż wystawy grafiki prof. Zbigniewa Bajka „OBCY KAFKA”. Wystawa planowana jest jako jedna z największych, interdyscyplinarnych prezentacji dorobku tego utytułowanego artysty.

Zbigniew Bajek uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, realizuje instalacje oraz działania parateatralne. Zajmuje się również projektowaniem graficznym: projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe. Kieruje Katedrą Interdyscyplinarną oraz I Pracownią Interdyscyplinarną na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Zorganizował ponad 65 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 350 wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą.

Na wystawę w GSW Elektrownia złożą się cykle prac realizowanych w różnych mediach: fotografie wielkoformatowe drukowane na płótnie, banerach, kolaże, grafiki wykonane na blasze aluminiowej oraz na płótnie, a także prezentacje wideo. Pokazane zostaną dwa cykle prac odnoszące się do dwóch wiodących motywów twórczości artysty, jakimi są  figura OBCEGO oraz KAFKA.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 13 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3