Obchody 100-lecia Hufca ZHP Katowice. Harcerze przejdą ulicami Katowic

Hufiec ZHP Katowice Fot Monika Kołton 4

Redakcja

4 września, 2023

Hufiec ZHP Katowice obchodzi jubileusz 100-lecia! Z tej okazji 4 września katowiccy harcerze staną do Apelu u stóp Wieży Spadochronowej.

O godzinie 17:00 rozpocznie się uroczysty Apel Hufca ZHP Katowice podczas którego zostanie wręczony sztandar. Po Apelu harcerze utworzą kolumnę czwórkową, która ulicami Katowic przejdzie na rynek przed Pomnik Harcerek i Harcerzy Chorągwi Śląskiej poległych w latach 1939-1945. Organizowany przemarsz jest związany z 40-tą rocznicą odsłonięcia Pomnika na katowickim rynku.

- Stulecie Hufca to wspaniały jubileusz - wiek historii, podczas którego wiele pokoleń związało się z ZHP. Harcerstwo kształtowało charakter kolejnych pokoleń i tak jest do dzisiaj. Harcerki, harcerze, instruktorzy, zuchy - łączą ich wspólne wartości i ideały, tak ważne w obecnych czasach. Służba drugiemu człowiekowi kształtuje nasze postawy i to jest coś, na co warto stawiać. Jestem dumny, że w Katowicach mamy tak wielu wspaniałych członków ZHP - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
- Do harcerskiego świętowania zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Katowice, chcemy wspólnie rozpocząć kolejny rok harcerskich przygód oraz uczcić pamięć poległych w obronie miasta w czasie II Wojny Światowej – dodaje phm. Małgorzata Dudek-Wąs, Komendantka Hufca ZHP Katowice.

Wrześniowe wydarzenia są częścią obchodów 100-lecia istnienia Hufca w Katowicach. W przeciągu ostatnich stu lat instruktorki, instruktorzy, harcerze i harcerki wzbogacali społeczność Katowic organizując różne formy aktywności takie jak festyny, szkolenia, zbiórki, obozy, biwaki, kampanie uświadamiające czy też gry terenowe. Harcerze dbają o wychowanie i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży z Katowic, kształtują ich charaktery poprzez stawianie wyzwań. Tym samym Hufiec Katowice w przeciągu ostatnich stu lat działalności wychował wiele prawych, aktywnych, zaradnych oraz odpowiedzialnych obywateli naszego miasta i kraju. Dzisiaj Hufiec Katowice jest największą organizacją pozarządową w Katowicach, która zrzesza ponad 1 000 członków.


powiązane artykuły:

Csm 465f284a9c00cdf4be970830b0088530 fcca4e5b26
Lokalne 25 maja, 2022

Tym razem 12-latek powiadomił Straż Miejską w Gliwicach o nieprzytomnej kobiecie leżącej przed klatk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3