O krok od tragedii w Raciborzu. 3-letnie dziecko stało na parapecie!

55 764461

Redakcja

22 czerwca, 2023

Na trzecim piętrze budynku, w otwartym oknie stała 3-letnia dziewczynka. Policjanci po otrzymaniu informacji od kobiety, która spostrzegła niebezpieczną sytuację, natychmiast pojechali na miejsce.

W środę w godzinach popołudniowych mieszkanka jednego z raciborskich osiedli zauważyła widok, który zmroził krew w żyłach. Na zewnętrznym parapecie okna w jednym z bloków stało dziecko. Kobieta od razu poinformowała Policję. 

Po otrzymaniu informacji policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce, spostrzegli małą dziewczynkę stojącą w otwartym oknie na trzecim piętrze. Na miejsce przybyła również straż pożarna. 

Służby szybko podjęły decyzję - pod oknem pozostała część mundurowych, aby asekurować dziecko, a strażacy i policjanci pobiegli do budynku. 

Straż pożarna siłowo otworzyła mieszkanie, a policjant wszedł do pokoju, gdzie znajdowała się dziewczynka. 3-latka weszła z powrotem do mieszkania, gdy do mieszkania wchodziły służby. Okazało się, że w mieszkaniu nie ma rodziców ani żadnych opiekunów. Po chwili na miejsce przyszedł ojciec, który oznajmił, że właśnie wrócił z pracy i nie wie, co się dzieje. Po przeprowadzonej rozmowie przez policjantów i wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji ojciec oświadczył, że dzieckiem miała zajmować się jego żona, będąca matką dziecka. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, gdzie jest kobieta i dlaczego dziewczynka została sama w domu. Po nawiązaniu przez ojca rozmowy telefonicznej ze swoją żoną okazało się, że matka dziewczynki wyszła na chwilę na miasto, żeby zrobić zakupy, i że zaraz miała wrócić do domu. Ojciec oznajmił, że taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz i że żona nigdy wcześniej tak nie robiła, obiecując, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy - relacjonuje policja. 

Dzięki szybkiej akcji służb wszystko zakończyło się szczęśliwe.


powiązane artykuły:

Childrens eyes 1914519 1920
Lokalne 16 września, 2021

Ponad 2,5 promila alkoholu miała w swoim organizmie matka zatrzymana przez dzielnicowych z Komisaria

pixabay.com
Lokalne 21 marca, 2023

W Sosnowcu mogło dojść do wielkiej tragedii. W jednym z bloków znajdujących się w centrum miasta

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3