O krok o tragedii na Pogorii III. Kobieta zaplątała się w linki wędkarskie

20220619 045 pl dg dziewiaty pogoria 3 plazowicze

Redakcja

30 czerwca, 2022

Katowicki dzielnicowy w czasie wolnym od służby uratował kobietę, która w jeziorze zaplatała się w linki wędkarskie. Policjant podpłynął do kobiety i ją oswobodził. Zareagował również jeden z plażowiczów, który przypłynął z dziecięcym dmuchanym kołem ratunkowym.

W poniedziałkowe popołudnie asp. szt. Robert Gad wraz z rodziną pojechał nad zalew Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Kiedy mięli już wracać wieczorem do domu, katowicki policjant usłyszał z jeziora wołanie kobiety o pomoc.

Natychmiast wbiegł do jeziora i popłynął w kierunku kobiety, która wracając z pływania na brzeg, zaplątała się w linki wędkarskie. Kobieta nie potrafiła sama wyplatać się z linek.

Pomimo, że jest doświadczoną pływaczką i regularnie pokonuje nawet 4-kilometrowe dystanse, po raz pierwszy znalazła się w sytuacji, kiedy potrzebowała pomocy znajdując się w wodzie.

Sytuację zauważył również jeden z plażowiczów, który podpłynął do policjanta i kobiety  z dziecięcym dmuchanym kołem ratunkowym, które zabezpieczało pływaczkę w czasie rozplątywania linek.

Po kilku minutach policjant oswobodził kobietę, która samodzielnie dopłynęła do brzegu. Na miejscu na kobietę czekały już służby ratunkowe i umundurowani policjanci z komendy w Dąbrowie Górniczej, którzy zostali zaalarmowani przez osoby wypoczywające nad zalewem. Na szczęście 51-letnia kobieta nie wymagała pomocy medycznej i wróciła do domu ze swoją  rodziną.

 

Źródło: KMP w Katowicach

49 713765

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3