Industriada po raz pierwszy zawita do Jastrzębia-Zdroju

Gfdgbbvc

Redakcja

30 czerwca, 2022

Industriada po raz pierwszty zawita do Jastrzębia-Zdroju. Łaźnia Moszczenica została „obiektem zaprzyjaźnionym” INDUSTRIADY 2022.

Industriada to najbardziej prestiżowa i największa impreza promująca postindustrialne dziedzictwo w Polsce.

Organizować ją mogą jedynie obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki lub posiadające status "obiektu zaprzyjaźnionego" - a żeby tak się stało, należy wygrać konkurs ogłoszony przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

W tym roku wyłoniono w nim zaledwie 7 obiektów, które mogą się poszczycić tytułem "zaprzyjaźnionych" - najsilniej zaangażowanych w organizację i promocję festiwalu. O ten status starała się Łaźnia Moszczenica, której projekt znalazł uznanie jury i został wybrany do tej elitarnej siódemki.

Udało nam się wygrać ten konkurs tylko dlatego, że zaproponowaliśmy naprawdę bogaty i niekonwencjonalny program.  Nie będę na razie zdradzała szczegółów, ale na pewno będzie on pełen pozytywnych zaskoczeń”

zapowiada dyrektorka Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, Izabela Grela.

Organizacja Industriady to pierwszy krok do wpisania Łaźni Moszczenica na Szlak Zabytków Techniki. Można się o to starać w przypadku obiektów, które dwukrotnie organizowały Industriadę.

 

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3