Nożownik w Sosnowcu. Wielokrotnie ugodził 35-latka

59 714186

Redakcja

5 lipca, 2022

Policjanci z Sosnowca niepełna godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa. 30-letni mężczyzna jest podejrzany o wielokrotnie ugodzenie nożem 35-latka.

Sosnowieccy policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń, leży na chodniku ranny i zakrwawiony mężczyzna. Gdy patrol dotarł na miejsce, była tam już załoga pogotowia ratunkowego, jednak z uwagi na obrażenia, nie mogli nawiązać kontaktu z poszkodowanym. Policjanci przystąpili do pracy i już kilka chwil później ustalili, gdzie może nadal ukrywać się sprawca.

Weszli do jednego z mieszkań przy sąsiedniej ulicy, jednak przebywająca tam kobieta twierdziła, że nikogo oprócz niej w nim nie ma. Mimo tego przeszukali pomieszczenia i w jednym z nich natknęli się na nadal zakrwawionego sprawcę.

Znaleźli również nóż, którym wielokrotnie ranił on swoją ofiarę. Mężczyzna i 36-letnia kobieta zostali zatrzymani.

Po sprawdzeniu kobietę zwolniono. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału, prokurator przedstawił 30-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Aresztowanemu może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3