Nieudana próba wysadzenia bankomatu. Dwie osoby oskarżone

42 687706 1

Redakcja

5 lipca, 2022

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Monice S. i Janowi D. W grudniu ubiegłego roku próbowali ukraść pieniądze z dwóch bankomatów. Jednak kradzież ich przerosła.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2021 roku. Około godziny 4:00 Monika S. i Jan D. mieli udać się samochodem do powiatu lublinieckiego. W miejscowości Lisowice próbowali włamać się do bankomatu. Użyli śrubokrętu.  Po bezskutecznych próbach sprawcy zrezygnowali z włamania do bankomatu i wrócili do Częstochowy.   

- Tego samego dnia około godz. 5.00 Monika S. i Jan D. podjechali samochodem pod centrum handlowe w Częstochowie przy ul. Kiedrzyńskiej. Monika S. używając śrubokręta uszkodziła wyrzutnię banknotów i przez powstałą szczelinę wpuściła do bankomatu gaz z butli gazowej. Następnie polała benzyną okolice bankomatu i podpaliła ją, w wyniku czego doszło do eksplozji gazu. Po wybuchu sprawcy zauważyli, że z bankomatu została oderwana jedynie przednia część obudowy, lecz sejf pozostał zamknięty. W związku z tym wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca zdarzenia - informuje częstochowska prokuratura.

Podejrzani wyrządzili w sumie szkody na 13,5 tys. złotych. 

Zostali zatrzymani następnego dnia i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ. - W trakcie śledztwa prokurator przedstawił im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch bankomatów oraz zniszczenia mienia. Przesłuchani przez prokuratora Monika S. i Jan D. przyznali się do zarzucanych im przestępstw i wyjaśnili, że włamując się do bankomatów chcieli zdobyć pieniądze na zbliżające się święta - dodaje prokuratura.

Monika S. (l.28) była w przeszłości wielokrotnie karana (m.in. za przestępstwa narkotykowe i zniszczenie mienia). Jan D. (l.38) jest osobą niekaraną. W toku śledztwa prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat, a przestępstwo zniszczenia mienia karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.9µg/m3 PM2.5: 22.7µg/m3