Tomasz Grodzki w Katowicach: Śląsk jest ważny dla całej Rzeczpospolitej

Grodzkikarolczak
Kastelik

Szymon Kastelik

5 lipca, 2022

We wtorek, 5 lipca odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej pt. „Rola samorządu terytorialnego w transformacji regionu śląskiego". W zebraniu udział wziął marszałek Senatu, Tomasz Grodzki.

Od poniedziałku senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej prowadzi przy asyście wicemarszałkini Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej wizytację studyjną miejsc w województwie śląskim, które w przeszłości pełniły funkcję przemysłową, a dzisiaj zostały zaadaptowane do innych zadań. We wtorek w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zorganizowano posiedzenie tej komisji z udziałem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego pt. „Rola samorządu terytorialnego w transformacji regionu śląskiego".. Przy okazji przedstawiono w Akademii fragment wystawy „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę posiedzenia Senatu II RP".

- To zaszczyt już nie po raz pierwszy gościć na Śląsku (...) Nie muszę mówić jak ważny jest Śląsk dla całej Rzeczpospolitej - powiedział przed posiedzeniem komisji marszałek Senatu. Tomasz Grodzi wykorzystał okazję i wręczył symboliczny medal Senatu Kazimierzowi Karolczakowi, prezesowi zarządu Górnoślasko-Zagłębiowskiej Metropolii z okazji piątej rocznicy jej utworzenia.

- Mamy również piąta rocznicę budowę Metropoli Śląskiej.... Śląsko-Zagłębiowskiej. Wiem, mam bliską rodzinę w Katowicach. Wiem, co to znaczy Śląsko-Zagłębiowski temat. Bardzo cieszę się, że ta Metropolia próbuje spajać to, co w wyniku zawiłości historycznych nie jest takie łatwe do spojenia - dodał marszałek.

Komisja zajęła się dzisiaj zagadnieniem transformacji województwa śląskiego.

- Ta wizyta ma bardzo ważny wymiar dla Śląska. Będziemy na komisji zastanawiać się w jaki sposób transformacja regionu śląsko-dąbrowskiego ma być sprawiedliwa - powiedziała wicemarszałkini Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3