Nowy trener Ruchu Chorzów

DSC 5372

Redakcja

29 grudnia, 2023

Kolejna zmiana na ławce szkoleniowej Ruchu Chorzów. Nowym trenerem Niebieskich został Janusz Niedźwiedź. 

Janusz Niedźwiedź zastępuje na stanowisku trenera Ruchu Jana Wosia, który wcześniej był asystentem Jarosława Skrobacza - z którym klub pożegnał się jeszcze w tym sezonie. Umowa z Wosiem została rozwiązana za porozumieniem stron. 

- Podjęliśmy tę decyzję po długich analizach i dyskusjach. Nie była łatwa. Drużyna pod wodzą trenera Wosia przegrała tylko jedno spotkanie. Niestety, choć kilka razy było bardzo blisko, zabrakło zwycięstw, a bez nich nie mamy szans na realizację nadrzędnego celu. Nie składamy broni w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Trenerowi Wosiowi dziękujemy za czas spędzony w Ruchu w roli pierwszego, a wcześniej drugiego trenera i życzymy powodzenia. Na pokładzie witamy trenera Niedźwiedzia. Głęboko wierzymy, że Ruch będzie kolejnym klubem, z którym osiągnie sukces – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów. 

Niebiescy po 19 meczach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Mają 13 punktów. Na wiosnę będą walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie.

Janusz Niedźwiedź to 41-letni szkoleniowiec, który ostatnio pracował w Widzewie Łódź, z którym awansował do PKO BP Ekstraklasy, a jako beniaminek uplasował się w niej na 12. miejscu. Z Widzewem rozstał się we wrześniu br. Wcześniej trener Niedźwiedź awansował do drugiej ligi ze Stalą Rzeszów (2019) oraz z Górnikiem Polkowice do Fortuna 1 Ligi (2021). Ponadto prowadził też Podhale Nowy Targ, Radomiaka i dwukrotnie Jarotę Jarocin.  

- Dziękuję Klubowi za zaufanie. Być częścią historii Ruchu to wielka nobilitacja, ale też odpowiedzialność. Do zobaczenia na stadionie – mówi nowy szkoleniowiec Niebieskich. 

Janusz Niedźwiedź związał się z Ruchem kontraktem do 30 czerwca 2025 roku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3