Nowy sprzęt okulistyczny bytomskiego szpitala

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

2 marca, 2023

Bytomski Oddział Okulistyki Szpitala Specjalistycznego przeprowadził w zeszłym roku ponad 1,3 tysięcy operacji, zaledwie 12 z nich to operacje jaskry. To już jednak zamierzchłe czasy, ponieważ obecnie placówka ma do dyspozycji nowy Laser SubCyclo 810, który służy do wykonywania zabiegów przeciwjaskrowych oraz leczenia niektórych schorzeń siatkówki.

We wtorek 28 lutego do Oddziału Okulistyki Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu dotarł nowy sprzęt, jakim jest nowoczesny laser zwalczający jaskrę oraz niektóre schorzenia siatkówki oka. Nowoczesna laseroterapia będzie w pełni dostępna dla pacjentów od pierwszej połowy marca. Szpital przyjmuje już zapisy na zabieg w sekretariacie oddziału. Podstawowym warunkiem przyjęcia jest skierowanie od lekarza okulisty.

- Metoda leczenia tym laserem jest szczególnie korzystna dla pacjentów z umiarkowanym i znacznym zaawansowaniem jaskry. Dzięki mikropulsowej aplikacji lasera, mamy większą kontrolę efektów terapii i znacznie mniejsze ryzyko powikłań w porównaniu z tradycyjną cyklofotokoagulacją. Nasz nowy sprzęt nie niszczy struktur ciała rzęskowego - wyjaśnia Dr Katarzyna Mokros-Kowalczyk, kierowniczka Oddziału Okulistyki w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Co więcej zabieg nie jest skomplikowany, a wykonywany jest pod znieczuleniem jedynie miejscowym.

Łączny koszt inwestycji to 110 tysięcy złotych, a całą kwotę zakupu pokrył z własnych środków Bytomski Szpital Specjalistyczny nr 1.

- Zakup lasera pozwoli jeszcze bardziej podnieść jakość bytomskiej okulistyki. Jako gospodarz miasta cieszę się, że mieszkańcy będą mogli korzystać z tego zabiegu na miejscu i na dobrym poziomie, z zastosowaniem nieinwazyjnego i nowoczesnego urządzenia - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

powiązane artykuły:

Ambulanse w cieszyńskim Szpitalu Śląskm
Wiadomości 6 lutego, 2023

Zasoby Śląskiego Szpitala w Cieszynie zostały wzbogacone o ambulanse typu B. Nowoczesne pojazdy z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3