Nowy sprzęt dla małych pacjentów w bielskim szpitalu pediatrycznym

Szpital pediatryczny w bielsku bialej

Redakcja

12 stycznia, 2024

Pół miliona zł kosztowało nowe urządzenie medyczne, o które wzbogaciło się wyposażenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Będzie ono wykorzystywane podczas operacji umożliwiając kontrolowanie ich przebiegu.

Zakończono postępowanie przetargowe oraz sfinalizowano zakup nowego ramienia C RTG dla bloku operacyjnego Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Nabycie go w dużej mierze wynikało z faktu, iż tego typu urządzenie znajdujące się dotąd na wyposażeniu dziecięcej placówki medycznej zostało wyprodukowane w 2007 roku i było już mocno awaryjne. Zakup był tym bardziej uzasadniony, że Szpital Pediatryczny zwiększył liczbę planowych zabiegów operacyjnych, gdyż spora ich część była w niedalekiej przeszłości odraczana z powodu pandemii. 

Nowe ramię C RTG kosztowało 499 500 zł, z czego 323 500 zł to środki z dotacji z budżetu Powiatu Bielskiego oraz z gmin: Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice i Kozy, 119 500 zł to finansowe wsparcie udzielone przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., 50 000 zł wsparcie ze strony Miasta Bielska -Białej, a 6 500 zł środki własne szpitala. 

- Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczący wzrost urazów u dzieci wymagających interwencji operacyjnej. Dlatego ramię C RTG bez wątpienia stanowi ważną część wyposażenia naszego bloku operacyjnego, gdzie wykonywane są procedury z zakresu ortopedii i traumatologii. Sprzęt ten pozwala na wykonywanie zdjęć dowolnego obszaru ciała pacjenta znajdującego się na stole operacyjnym, umożliwiając tym samym kontrolę przebiegu i wyniku operacji w dowolnym momencie. Ramię C RTG, którego dotąd używaliśmy, miało już swoje lata, stąd decyzja o jego wymianie na obecne, nowsze oraz lepsze jakościowo urządzenie - mówi lek. med. Mirosław Harężlak, Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Zastępca Dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw Lecznictwa.

powiązane artykuły:

Spektrometr
Lokalne 19 października, 2023

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wzbogaciło się o now

Phmetr2
Lokalne 14 kwietnia, 2023

Wśród szerokiej gamy badań diagnostycznych wykonywanych w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

przenośny ultrasonograf w bielskim szpitalu pediatrycznym
Wiadomości 28 grudnia, 2022

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej kupił trzy nowoczesne, wysokiej klasy i bardzo potrzebne ur

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3