Nowy prezes rudzkich wodociągów! Kto nim został?

Spotkanie zarzad pwik

Redakcja

11 listopada 2022

Wieloletni pracownik rudzkiego urzędu i a Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej został nowym prezesem tej spółki. – Bardzo ważne są również kwestie komfortu pracy, ponieważ jakość usług zależy od utrzymania kompetentnej i doświadczonej kadry –komentuje Maciej Lesiak, nowy szef rudzkich wodociągów.

Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej powołała w minioną środę na stanowisko prezesa spółki Macieja Lesiaka, który większość kariery zawodowej związał z rudzkim magistratem i samym PWiK.

Jak podaje rudzki urząd, Maciej Lesiak jest absolwentem Wydziału Inżynierii, Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej ze specjalizacją „Wodociągi i Kanalizacja”. W ostatnich dwóch latach pełnił funkcję kierownika działu technicznego w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mysłowicach, większość kariery zawodowej związał jednak z Rudą Śląską. W latach 2007-2015 pracował w Urzędzie Miasta, najpierw w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, a następnie w Wydziale Dróg i Mostów. Z kolei w latach 2015-2020 pracował w rudzkim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

- Przede mną szczegółowa analiza sytuacji spółki. Chcę się skupić na głównych celach jej funkcjonowania, czyli zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków, a mniejszy nacisk położyć na świadczenie usług zewnętrznych. Konieczne jest też zwiększenie dostępności dla mieszkańców, zarówno w Biurze Obsługi Klienta, jak i w zakresie e-usług – mówi nowy prezes PWiK.

Drugim członkiem zarządu PWiK jest Marek Wilk, powołany przez radę nadzorczą spółki w ubiegłym tygodniu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3