Nowy komendant wojewódzki PSP

Komendantpsp

Redakcja

15 lutego 2024

14 luty to nie był tylko ważny dzień dla zakochanych. Tego dnia powołano nowego szefa Państwowej Straży Pożarnej w województwie śląskim. Komendantem wojewódzkim został st. bryg. Wojciech Kruczek

Na specjalnej uroczystości odczytano decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu z dniem 12 lutego 2024 roku, na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Wojciecha Kruczka, dotychczas pełniącego te obowiązki.

Nowy szef śląskiej PSP złożył meldunek Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr. inż. Mariuszowi Feltynowskiemu o przejęciu obowiązków Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Całą swoją dotychczasową służbę pełnił w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na Śląsku. Wierzę, że jest przygotowany i doskonale sobie poradzi na tym stanowisku. Ze swojej strony deklaruję, że będę wspierał jego działania - powiedział Feltynowski.

Objęcie stanowiska komendanta wojewódzkiego PSP jest zaszczytem, ale i wyzwaniem. Chciałbym zapewnić, że może Pan liczyć na moje pełne zaangażowanie w sytuacjach wymagających działań wojewody podkreślił wojewoda Marek Wójcik, który również brał udział w uroczystości.

St. bryg. mgr inż. Wojciech Kruczek urodził się 16 lutego 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 roku podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, jako słuchacz-podchorąży. Po ukończeniu szkoły w 2000 roku kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie w 2003 roku objął stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W grudniu 2017 roku powołany został na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku. Z dniem 1 lutego 2024 roku Komendant Główny PSP powierzył mu obowiązki Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a z dniem 12 lutego 2024 roku został powołany na to stanowisko.

fot. KW PSP Katowice


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3