Nowy dom kultury powstanie w Katowicach

MDK Witosa 3

Redakcja

16 marca, 2023

Na Osiedlu Witosa w Katowicach wybudowany zostanie nowy dom kultury. Miasto wybrało wykonawcę inwestycji.

Zainteresowanie budową domu kultury na Osiedlu Witosa wykazało 15 firm i tyle ofert zostało złożonych do przetargu. Miasto wybrało już  wykonawcę. W skład inwestycji o wartości prawie 22 mln zł wejdzie m.in. wielofunkcyjna aula z 200 miejscami siedzącymi, sala taneczno-ruchowa, pracownia plastyczna, sala do gry na instrumentach, pracownia ceramiczna, a także system do realizacji wystaw.

- W drugiej połowie przyszłego roku mieszkańcy osiedla Witosa zyskają dom kultury. Wybraliśmy wykonawcę i możemy ruszyć z realizacją pierwszego etapu oczekiwanego przez mieszkańców projektu. Budowa domu kultury na osiedlu Witosa ma przede wszystkim zwiększyć ofertę kulturalną i rekreacyjną w tej części Katowic. By projekt w pełni odpowiadał potrzebom mieszkańców powstał po konsultacjach z nimi mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Komisja przetargowa wybrała firmę Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe CONCRET Sp. z o. o. Sp. Komandytowa. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 15 miesięcy na realizację pierwszego etapu inwestycji, po tym czasie rozpoczną się czynności odbiorowe. I etap obejmuje wybudowanie domu kultury wraz z parkingiem oraz zagospodarowaniem terenu. W późniejszym czasie rozpoczną się prace w ramach drugiego etapu, dotyczącego stworzenia części parkowej.

Koncerty, wystawy, warsztaty i wiele innych możliwości

Planowany budynek będzie pozwalał na realizację szerokiej oferty kulturalnej. - Jego głównym punktem będzie wielofunkcyjna, wytłumiona akustycznie sala z 200 miejscami siedzącymi, scenę z pianinem, profesjonalnym zapleczem technicznym i reżyserką mówi Jarosław Łuczyński, zastępca dyrektora ds. inwestycji kubaturowych w Katowickich Inwestycjach S.A., spółce pełniącej rolę inwestora zastępczego.

Oprócz organizowania koncertów, występów i widowisk, przestrzeń Miejskiego Domu Kultury będzie pozwalała również na inne formy spędzania wolnego czasu. - Umożliwi to między innymi wyposażona w parkiet, lustra i nagłośnienie sala baletowa, a także pomieszczenia do realizacji różnych zajęć. Sam hol również ma pełnić specjalną funkcję. Dzięki systemom podświetlania i podwieszania będzie można organizować w nim wystawy sztukidodaje Jarosław Łuczyński.

MDK Witosa ma być uniwersalną przestrzenią i znajdą się w nim także pomieszczenia biurowe Rady nr 8 czy Klub Seniora.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3