Kosiniak-Kamysz obiecuje lekcje języka śląskiego sfinansowane z budżetu państwa

IMG 20230315 161415
Kastelik

Szymon Kastelik

16 marca, 2023

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego odwiedził Gliwice. Przedstawił główne założenia "uczciwej Polski", czyli fundamentu programu PSL na nadchodzące wybory. Nie zapomniał poruszyć też kwestii ważnych dla Górnego Śląska. Obiecał m.in. dbanie o kulturę i tradycje śląskie. 

Władysław Kosiniak-Kamysz podobnie jak liderzy inny partii, ruszył w Polskę, gdzie spotyka się z lokalnymi działaczami PSL i sympatykami partii. 15 marca przyjechał do Gliwic, gdzie opowiedział o programie "uczciwa Polska" i odpowiedział na pytania przybyłych na spotkanie gości.

Lider PSL przypomniał, że jego partia w województwie śląskim współpracuje ze Ślonzoki Razem. Na spotkaniu był lider tego ugrupowania, Leon Swaczyna. - Ma swój określony program. Zgodziliśmy się wspólnie na dwie rzeczy ważne dla Śląska - mówił w Gliwicach Kosiniak-Kamysz, który dodał, że ostatnie wybory samorządowe udowodniły, że Ślonzoki Razem to poważna formacja.

Język śląski sfinansowany z budżetu państwa?

Kosiniak-Kamysz w Gliwicach obiecał, że w przypadku pozytywnego rezultatu wyborów parlamentarnych dla PSL, jego partia będzie chciała jednoznacznie wesprzeć śląską kulturę, a przede wszystkim język śląski. - Nauka języka, godki śląskiej. Tak żeby było to dostępne dla wszystkich i finansowane z budżetu państwa - obiecał lider PSL. Drugą sprawą jest dbanie o tradycję, kulturę i historii Górnego Śląska. Jako przykład podał Tragedię Górnośląską - Wielu w Polsce nie wie, jakie cierpienie spotykało waszych przodków. To powinno być uszanowane, uhonorowane. Wiedza o tym powinna być powszechna - mówił Kosiniak-Kamysz.

Były kandydat na prezydenta Polski podkreślił, że siłą polskiej kultury i tradycji to różnorodność. - Do tego się zobowiązaliśmy. Tej obietnicy dochowamy - stwierdził Kosiniak-Kamysz w Gliwicach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3