Nowy cennik Kolei Śląskich. Taniej za bilety elektroniczne, drożej za te zakupione w pociągu

fot. Koleje Śląskie

Redakcja

5 grudnia, 2022

Od 11 grudnia 2022 r. zmieniają się ceny biletów za przejazdy pociągami Kolei Śląskich. Mniej zapłacimy za bilety elektroniczne oraz te zakupione w biletomatach. Wzrośnie jednak opłata w przypadku zakupu biletów w pociągu, w sytuacji, gdy na danej stacji jest dostępna kasa biletowa. 

Od 11 grudnia 2022 r. bilety elektroniczne (dostępne w systemach SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ oraz KOLEO) oraz bilety zakupione w biletomatach będą tańsze o prawie 10%. 

Jednocześnie zmienione zostaną ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej. Wzrośnie opłata w przypadku zakupu biletów w pociągu, ale tylko w sytuacji, gdy na danej stacji jest dostępna kasa biletowa (KŚ, IC lub innego przewoźnika).

Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie. – mówi Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 
Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów. – dodaje Rzecznik KŚ.

Grudniowe zmiany dotyczą przede wszystkim:

  • obniżenia o 5%, w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach;
  • zwiększenia o 5%, w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej;
  • zmiana opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5,00 zł na 10,00 zł (dotyczy to tylko stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika);
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.
Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5% to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych. – uzupełnia Patrycja Tomaszczyk.

powiązane artykuły:

KS pozioma foto
Koleje Śląskie 13 września, 2022

Zakup biletu Kolei Śląskich na www.kolejeslaskie.pl jest szybszy i wygodniejszy niż w kasie. A już w

Csm 22wed 012 a4fdda76ce
Koleje Śląskie 2 czerwca, 2022

Koleje Śląskie podwyższyły ceny biletów na wielu popularnych trasach. Teraz przyznają się pośrednio

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3