Nowa organizacja ruchu na węźle Brzęczkowice A4

Bez tytułu 2023 05 19 070734 zkzv 1

Redakcja

28 września, 2023

Od ostatniego tygodniu września do początku listopada br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Powodem jest remont wiaduktu i nawierzchni węzła.

W tym czasie będą sukcesywnie otwierane i zamykanie łącznice węzła umożliwiające zjazd lub wjazd na autostradę A4, a ruch poprowadzony zostanie objazdami. 28 września na węźle Brzęczkowice otwarte zostaną łącznice relacji Łódź-Kraków oraz Kraków-Cieszyn.

29 września zamknięty zostanie zjazd z autostrady A4 z kierunku Katowic na drogę S1 w kierunku Łodzi (łącznica relacji Katowice-Łódź). Objazd poprowadzony będzie najpierw na węźle Brzęczkowice zjazdem z A4 z kierunku Katowic na S1 w kierunku Cieszyna, następnie za ok. 1 km węzłem Brzezinka w Mysłowicach w ciągu drogi S1 i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą ekspresową S1 w kierunku Łodzi.

29 września zamknięty zostanie także zjazd z S1 z kierunku Cieszyna na A4 w kierunku Katowic (łącznica relacji Cieszyn-Katowice). Objazd poprowadzony będzie drogą S1 do węzła Sosnowiec-Jęzor i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą S1 w kierunku Cieszyna aż do zjazdu na A4 w kierunku Katowic.

Uciążliwe dla kierowców prace prowadzone na płatnym odcinku A4 Kraków - Katowice to skutek obowiązujących przepisów i jest wymogiem Umowy Koncesyjnej i wynikającej z niej konieczności przekazania w roku 2027 autostrady A4 stronie publicznej w dobrym stanie technicznym. 

- Celem remontu jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników węzła poprzez zapewnienie odpowiedniego stanu nawierzchni jezdni w ciągu drogi S1 – polepszenie jej równości, nośności i właściwości przeciwpoślizgowych; naprawienie usterek elementów odwodnienia powierzchniowego – rowów odwadniających i przepustów; wymianę barier ochronnych. Poprawione zostaną właściwości użytkowe wiaduktu i jego estetyka oraz wydłużony zostanie okresu jego przydatności do użytkowania - informuje koncesjonariusz

Zakończenie wszystkich prac na węźle Brzęczkowice zaplanowano na listopad 2023 r.

fot. Google street view

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3