Nowa koszulka Górnika Zabrze z okazji 100-lecia Zabrza

DSC 0035

Redakcja

16 maja, 2022

Górnik Zabrze dołączył do obchodów 100-lecia nadania praw miejskich Zabrzu. Podczas ostatniego meczu domowego w tym sezonie, piłkarze zabrzańskiego klubu zaprezentowali nowe koszulki.

Podczas meczu z Górnikiem Łęczną (wygrana Górnika Zabrze 4:2) piłkarze zabrzańskiej drużyny zagrali w nowym stroju. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od poprzedniego kompletu, ale najważniejsze są detale.  Jej motywem przewodnim jest miasto Zabrze, co ma związek z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą przyznania praw miejskich.

Na przedzie koszulki umieszczono charakterystyczne punkty Zabrza: Wieżę Ciśnień, Szyb Carnall, wylot sztolni Królowej Luizy, Hotel Admiralpalast oraz mapę Zabrza prezentującą okolice stadionu im. Ernesta Polha. Koszulkę można zakupić za 309 złotych w klubowym sklepie. 

- Motyw tworzy szkic charakterystycznych obiektów dla Zabrza. Admiralspalast w jej centralnej części, który znajduje się w ścisłym centrum miasta. Po jego lewej stronie wylot sztolni Królowej Luizy oraz po prawej szyb "Carnall". Całość spina mapa Zabrza w okolicach stadionu - komentuje Mariusz Dymarski, który zaprojektował koszulkę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3