Nowa broń do walki z jaskrą w gliwickim szpitalu

Okulistyka gliwice

Redakcja

20 grudnia, 2023

Gliwicka lecznica dysponuje już laserem mikropulsowym, który umożliwia najbardziej zaawansowane technologicznie oraz maksymalnie bezpieczne dla pacjenta leczenie. Polega ono na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego w celu spowolnienia lub zatrzymania postępu choroby.

Wcześniej zabiegi były przeprowadzane metodą chirurgiczną, a teraz gliwiccy okuliści mogą już zastosować rozwiązanie nieinwazyjne.

– Najważniejszymi zaletami urządzenia, które będzie służyć pacjentom gliwickiej okulistyki, są możliwość powtarzania zabiegu w razie konieczności, a także zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa. Nie dochodzi do destrukcji ciała rzęskowego, a jedynie do odpowiedniej jego stymulacji. Stymulacja powoduje z kolei obkurczenie ciała rzęskowego, a to ułatwia odpływ cieczy – wyjaśnia dr Anna Wieczerska-Dec, ordynator oddziału okulistyki w Szpitalu Miejskim nr 4.

Szacuje się, że w Polsce na jaskrę cierpi nawet 800 tysięcy osób, a część z nich nie ma świadomości choroby. Kluczowa jest profilaktyka czyli regularne kontrole okulistyczne dające szansę na zatrzymanie rozwoju jaskry. 

Pacjenci dotknięci tym schorzeniem, zainteresowani kontaktem z oddziałem okulistyki w SM nr 4 w Gliwicach, pownni dzwonić pod nr tel. 32/330-83-21.

powiązane artykuły:

Robot chirurgiczny
Lokalne 6 grudnia, 2023

Urolodzy ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach przeprowadzili już ponad 200 operacji z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3