W Bytomiu odbędzie się plenerowa wigilia ze świątecznym barszczem

Wigilia plenerowa w bytomiu

Redakcja

20 grudnia, 2023

Trwają przygotowania do Bytomskiego Kolędowania ze Świątecznym Barszczem, które jest jednym z wydarzeń tegorocznego Jarmarku na Rynku. W czwartek, 21 grudnia na wszystkich czekać będą świąteczne rarytasy i wspólne kolędowanie. Plenerowa wigilia rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 17.30.

Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego „gastronomika”, którzy już kilka tygodni temu rozpoczęli pieczenie i dekorowanie pierników.

- To wyjątkowy czas, w którym Rynek wypełni się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w miejskiej wigilii - spotkajmy się przy wspólnym stole - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będzie świąteczny barszcz i uszka. Nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, bo w przygotowaniu są trzy tysiące porcji. O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbają m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także orkiestra z Państwowych Szkół Budownictwa-Zespołu Szkół.

Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu, będą mieli też harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania oraz przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

O 17.00 na koncert kolęd i pastorałek zapraszają młodzi instrumentaliści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej przy ul. Moniuszki 17.

powiązane artykuły:

Zdjęcie Whats App 2023 12 10 o 20 09 21 6886f371
Lokalne 12 grudnia, 2023

Ulicami Bytomia, Katowic i Rudy Śląskiej przejechał kolejny raz orszak Mikołajów w super samochod

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3