Nietrzeźwy kierowca potrącił 16-latkę poruszającą się na wózku

38 731262 mo2

Redakcja

29 października, 2022

16-latka poruszająca się na wózku inwalidzkim przejeżdżała przez oznakowane przejście dla pieszych na zielonym świetle, kiedy została potrącona przez samochód. 55-letni kierowca mercedesa był nietrzeźwy.

W czwartek tuż przed godziną 16.00  w Bieruniu przy ulicy Chemików samochód potrącił niepełnosprawną nastolatkę.  Poruszająca się na wózku inwalidzkim 16-latka przejeżdżała akurat prawidłowo przez oznakowane przejście dla pieszych na zielonym świetle. 55-letni kierowca mercedesa jadąc ulicą Krakowską, chciał skręcić w lewo w ulicę Chemików. Tam właśnie doszło do potrącenia, bo nie udzielił pierwszeństwa pieszej poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce poddali kierowcę badaniu trzeźwości, które wykazało, ze kierowca ten znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie miał 0,48 promila. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazy. Pokrzywdzona 16-latka została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, jednak sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3