Nietrzeźwy kierowca dwukrotnie zatrzymany jednego dnia

Pexels energepiccom 288476

Redakcja

26 sierpnia, 2022

Nietrzeźwy traci dwa razy? Tak było w przypadku 47-latka, którego jednego dnia zatrzymały dwa partole policji. Na jego nieszczęście, oba z alkomatem. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

Jeden z mieszkańców Chorzowa kompletnie zignorował obowiązujące przepisy i przez to zwrócił na siebie uwagę policji. W ubiegły poniedziałek w godzinach porannych policjanci z chorzowskiej drogówki zauważyli  kierującego Fordem Transitem, który nie zastosował się do zakazu ruchu. W trakcie kontroli od 47-letniego mężczyzny czuć było alkohol, a badanie alkomatem wykazało ponad 0,70 promila. Auto mężczyzny zostało odholowane na parking, a jemu zatrzymano prawo jazdy. 

I na tym ta historia mogłaby się zakończyć gdyby nie nocne zgłoszenie ze stacji benzynowej o nietypowym zachowaniu klienta. Mundurowi na miejscu stwierdzili, że jest on pod wpływem alkoholu i na stację przyjechał autem. 

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1,20 promila. Teraz, poza karą więzienia do 2 lat, sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto obligatoryjnie sąd nakłada świadczenie pieniężne w kwocie od 5.000 do 60.000zł.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 19.4µg/m3