Nietrzeźwa 12-latka weszła do jeziora. Uratowali ją koledzy

Lake g42c91d08c 1920

Redakcja

23 maja, 2023

O krok od tragedii. 12-latka pod wpływem alkoholu weszła do jeziora. Na pomoc przybyli jej koledzy.

Do zdarzenia doszło 21 maja po godzinie 20:00 w Oświęcimiu. Do jeziora Kruki weszła 12-letnia dziewczyna. Z wody wyciągnęli ją koledzy w wieku 11-14 lat, którzy wezwali pomoc przez numer 112. Nastolatka była pod wpływem alkoholu.

- Nad brzegiem policjanci zastali czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz przemoczoną i zziębniętą, lecz przytomną nastolatkę. Mundurowi natychmiast przenieśli ją do radiowozu, aby ją ogrzać, a także monitorowali jej stan zdrowia. Następnie dziewczynka pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało – 1,4 promila alkoholu - informuje policja.

Według wstępnych ustaleń, 12-latka najpierw była sama nad jeziorem. Dowiedzieli się o tym jej koledzy, którzy byli zaniepokojeni tą sytuacją i postanowili przybyć nad brzeg zbiornika. -  Kiedy byli już na miejscu okazało się, że dziewczyna znajdowała się po pas w wodzie. Wyciągnęli ją na brzegi i wezwali służby ratunkowe. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności w jakich dziewczyna nabyła alkohol w postaci wódki - dodaje policja. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.9µg/m3 PM2.5: 6.6µg/m3