Koncert syna Jana Kiepury w Sosnowcu odwołany

Comodo Stamp

Redakcja

22 maja, 2023

Pierwszy koncert syna Jana Kiepury w Polsce został odwołany. Powodem jest choroba artysty.

27 maja w sali koncertowej im. Władysława Szpilmana w Sosnowcu miał wystąpić najstarszy syn Jana Kiepury - John Thade. Na to wydarzenie przygotował specjalny recitalu słowno-muzyczny o swoim ojcu. Niestety pierwszy w karierze Thade'a występ w Polsce został odwołany.

- Artysta, który miał wystąpić w Sosnowcu 27 maja rozchorował się i nie jest w stanie przylecieć do Polski. O nowym terminie koncertu poinformujemy w przyszłości - informuje UM Sosnowiec.

Bilety można zwrócić w kasie Klubu Kiepury lub poprzez formularz internetowy.

Kiepura i Sosnowiec

Jan Kiepura urodził się w 1902 roku przy ul. Majowej na Pogoni. Później mieszkał na Starym Sosnowcu, gdzie jego ojciec prowadził piekarnię. To z Sosnowca wybitny śpiewak rozpoczął swoją drogę do światowej sławy i wielkiej kariery. Później ważnym miejscem stała się dla niego również Krynica, gdzie artysta wybudował istniejący do dziś pensjonat Patria. W Krynicy zmarł i pochowany jest również ojciec Jana – Franciszek Kiepura. 

Kiepura wraz z żoną w 1939 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam urodzili się jego synowie. John Thade, wcześniej Jan Tadeusz Kiepura, zmienił nazwisko, ponieważ chciał działać na własny rachunek w USA, a ponadto stwierdził kiedyś, że Jan Kiepura może być tylko jeden. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.6µg/m3 PM2.5: 29.5µg/m3