Nielegalnie produkował bimber. Grozi mu rok więzienia

45 795291

Redakcja

20 stycznia, 2024

Jastrzębscy policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 450 litrów gotowego alkoholu.  36-letni mężczyzna wytwarzał alkohol, nie mając stosownego zezwolenia. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu wpisu do rejestru prowadzonego przez ministerstwo rolnictwa. W praktyce oznacza to, że produkcja bimbru na własny użytek, czyli nawet w niewielkich, niehandlowych ilościach, jest prawnie zabroniona i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju może posiadać środki zabronione oraz alkohol bez wymaganego zezwolenia. We wtorek mundurowi zapukali do drzwi domu podejrzewanego 36-letniego mężczyzny. 

-W wyniku przeprowadzonego przeszukania stróże prawa zabezpieczyli narkotyki oraz aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, pojemniki z alkoholem o łącznej pojemności 450 litrów oraz około 170 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty za posiadanie środków zabronionych, nie uniknie również odpowiedzialności za nielegalne wytwarzanie alkoholu - podała policja. 

Zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego i wyrobów tytoniowych grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


powiązane artykuły:

44 644344
Lokalne 1 lutego, 2021

30 stycznia o godz. 17.49 służby otrzymały zgłoszenie wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Prze

66 732935
Wiadomości 10 listopada, 2022

Pożar wybuchł w kuchni, w której znajdowała się aparatura do pędzenia bimbru. Na szczęście mieszkańc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3