Nielegalni migranci z Syrii zatrzymani w Milówce

67 777643

Redakcja

22 września, 2023

Kierowca dostawczaka spowodował kolizję na S1 w Milówce. Okazało się, że przewoził 18 obcokrajowców z Syrii.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 10:00. Policja otrzymała zawiadomienie o kolizji w Milówce na S1. Jak ustalili, kierujący fordem transit nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył naczepy pojazdu scania. Sprawca kolizji przed przybyciem służb uciekł z miejsca zdarzenia.

- Jak się okazało, w samochodzie przewoził 18 obcokrajowców. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe - relacjonuje policja.

Wszyscy obcokrajowcy byli obywatelami Syrii w wieku od 16 do 37 lat. Była wśród nich też kobieta w wieku 20 lat. Wjechali do Polski nielegalnie.  Posiadały przy sobie jedynie potwierdzenia o pobycie obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji. 

W związku z czym pełnoletni Syryjczycy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi im kara nawet 3 lat więzienia. Wczoraj wszyscy zostali przekazani słowackim służbom.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3