Atak na Borysa Budkę. Policja pokazuje nagranie z interwencji

Budkakato2
Kastelik

Szymon Kastelik

23 września, 2023

W piątek Borys Budka został zwyzywany i zaatakowany przez 49-latka. W wyniku zdarzenia telefon posła został zniszczony. Policja pokazuje nagranie z momentu zatrzymania podejrzanego. 

Komentarz Borysa Budki po zdarzeniu:

W piątek 22 września Borys Budka został zaatakowany na terenie galerii handlowej w centrum Katowic. Napastnik wyzywał polityka, odepchnął i zniszczył telefon Budki.

- Zostałem zaatakowany fizycznie i słownie przez człowieka, który jest przesiąknięty pisowską propagandą. Mówił językiem TVP, paskami TVP Info. Wyzywał od zdrajców, Niemców, nazistów. To był człowiek, który słucha Kaczyńskiego. Przecież to jest przekaz Kaczyńskiego - komentuje Borys Budka.

Blisko całego zdarzenia była policja. Agresywny mężczyzna został zatrzymany, a Borys Budka złożył zeznania. 

- Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany mężczyzna miał wytrącić posłowi telefon z ręki, a także znieważyć go i naruszyć jego nietykalność cielesną. Policjanci bardzo szybko zareagowali na zgłoszenie i zatrzymali 49-letniego agresora – mieszkańca Katowic - informuje śląska policja.

Budka nie ma wątpliwości, że wina leży po stronie władzy i mediów publicznych.

- Mam jedno żądanie od Kaczyńskiego. Niech on skończy z językiem nienawiści, bo stanie się tragedia - stwierdził jeden z najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. 

Nagranie z interwencji

Po zatrzymaniu, 49-letni mieszkaniec Katowic usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i zniszczenia mienia. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania do niego.

Policja opublikowała nagranie z zatrzymania. Materiał pochodzi z kamerki policjanta. Na nagraniu widać, jak Borys Budka informuje policjantów o zdarzeniu, a następnie wskazuje podejrzanego. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3