To kolejna w ostatnim czasie tragiczna wiadomość dla fanów serialu Świat Według Kiepskich. Nie żyje Ryszard Kotys, aktor znany z roli Paździocha.
Ryszard Kotys zmarł w nocy po ciężkiej chorobie. Od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi, z powodu których musiał zawiesić swoją karierę aktorską. Miał 88 lat.
W 1953 roku ukończył państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie i zadebiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przez całą karierę zagrał w ponad 150 filmach oraz ponad 40 serialach. Występował m.in. u Wajdy, Holland i Machulskiego. Jednak największą popularność przyniosła mu postać Mariana Paździocha z serialu Świat Według Kiepskich. W tę rolę wcielał się przez 20 lat.
W 1999 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
20 październiku 2020 zmarł inny aktor znany ze Świata Według Kiepski, Dariusz Gnatowski, który grał Arnolda Boczka.