Nie żyje Przemysław Marzec. Wybitny dziennikarz ze Śląska

Candle g801b0afc1 1920

Redakcja

9 sierpnia, 2022

Zmarł Przemysław Marzec. Był wybitnym dziennikarzem i korespondentem wojennym z Górnego Śląska. Przez całą karierę pracował dla RMF FM.

Przemysław Marzec urodził się 31 października 1970 roku w Mysłowicach. Podczas studiów w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego zdecydował się na rozpoczęcie kariery dziennikarza. W połowie 1993 roku podjął pracę w pierwszym oddziale RMF FM w Katowicach. Po studiach przeszedł do warszawskiej redakcji, gdzie zajął się polityką. Jednak największą sławę przyniosła mu rola korespondenta wojennego.

W swojej karierze relacjonował wojnę w Jugosławii. Pracował również na Bliskim Wschodzie. Dla RMF FM relacjonował m.in. upadek rządów talibów oraz polowanie na Osamę bin Ladena. Wraz z Janem Mikrutą był jedynym polskim dziennikarzem w Bagdadzie podczas wojny w Iraku. Relacjonował również Pomarańczową Rewolucję w Ukrainie i wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 roku,

W ostatnich latach pracował jako korespondent z Moskwy. 1 stycznia 2021 zakończył pracę w RMF FM. W październiku skończyłby 52 lata.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3