Jaworzno: policjanci wraz z mieszkańcami uratowali życie chorej kobiecie

46 719690

Redakcja

9 sierpnia, 2022

Nieprzytomną kobietę leżącą na ławce przy ul. Klonowej w Jaworznie znaleźli policjanci prewencji. Jak się okazało, 56-latka choruje na cukrzycę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 20.00. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego  jaworznickiej komendy zostali skierowani na interwencję związaną z kobietą, która miała leżeć przed blokiem. Mundurowi namierzyli poszkodowaną i podjęli interwencję, sprawdzając funkcje życiowe.

Z kobietą nie było kontaktu, nie reagowała na żadne bodźce, miała niską temperaturę ciała i drżenie mięśni - podała KMP w Jaworznie. 

Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie, a mieszkańcy pobliskiego bloku dostarczyli wodę, słodycze i zimny okład.

Gdyby nie zdecydowane działania jaworznickich policjantów i mieszkańców bloku przy ul. Klonowej ta historia mogłaby skończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę i sytuacje kryzysowe. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112.

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.6µg/m3