Nie żyje profesor Przemysław Jałowiecki. Był rektorem SUM

Prof Przemyslaw Jalowiecki

Redakcja

15 stycznia, 2023

Nie żyje prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. O jego śmierci poinformował Śląski Uniwersytet Medyczny.

- Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci prof. dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego, który zmarł wczoraj przeżywszy 68 lat. Ten znakomity lekarz i nauczyciel akademicki był Rektorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez dwie kadencje w latach 2012–2016 i 2016–2020 - informuje SUM.

Informację o śmierci profesora uczelnia podała 15 stycznia. Były rektor SUM uzyskał dyplom lekarza z wyróżnieniem uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej. W tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora. W 2007 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Był specjalistą w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej, zawodowo był związany z Wydziałem Nauk Medycznych SUM w Zabrzu.

- Prof. Przemysław Jałowiecki, jako rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na kadencję 2016-2020. Najbliższym, w imieniu całej Społeczności Akademickiej, składamy najgłębsze wyrazy współczucia - dodaje uczelnia.

fot. SUM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3