Nie będzie strajku ochrony kopalń PGG. Podpisano porozumienie

Csm sk4 2 d9f162dc73

Redakcja

15 października, 2022

Pracownicy Grupy KOK, która zajmuje się m.in. ochranianiem kopalń Polskiej Grupy Górniczej, będą więcej zarabiać. Związkowcy odwołali strajk ostrzegawczy.

Kopalnie Polskiej Grupy Górniczej ochrania Grupa KOK.  W ubiegłym tygodniu pracownicy tej firmy opowiedzieli się za strajkiem. - Zdecydowana większość, przeszło 90 proc. pracowników ochrony kopalń z Grupy KOK biorących udział w referendum strajkowym, opowiedziała się za przeprowadzeniem strajku. Frekwencja w głosowaniu wyniosła ponad 70 proc. Pracownicy Grupy KOK od wielu miesięcy bezskutecznie walczą o podwyżki płac - informuje Śląsko-Zagłębiowska Solidarność.

Sztab protestacyjno-strajkowy organizacji związkowych działających w Grupie KOK podjął decyzję o przeprowadzeniu 17 października strajku ostrzegawczego. Miał potrwać dwie godziny, ale został odwołany. Powodem jest podpisanie porozumienia w Grupie KOK.

Jak informuje śląsko-dąbrowska Solidarność, najniżej uposażeni pracownicy otrzymają podwyżki stawek osobistego zaszeregowania o 20 zł brutto na dniówkę, a pracownicy kwalifikowani będą mieli podwyższone stawki o 16 zł brutto na dniówkę. W sumie to podwyżka zarobków o około 400 złotych miesięcznie. Ponadto pracownicy otrzymają dodatek inflacyjny za listopad i grudzień po 500 zł brutto.

Od kilku miesięcy trwał spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac w Grupie KOK. Związkowcy żądali wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3