Nauka zdalna we wszystkich szkołach!

Kids g1ca3ccda5 1920

Redakcja

20 grudnia 2021

Powróciła nauka zdalna we wszystkich szkołach. Potrwa do 9 stycznia.

Od dzisiaj, tj. 20 grudnia, uczniowie przechodzą na naukę zdalną. W miniony piątek w większości szkół zorganizowano wigilie klasowe, bo następna okazja na spotkanie w szkole będzie dopiero po 9 stycznia. Rząd chce w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wśród młodzieży, która najczęściej przechodzi COVID-19 bez objawowo i zaraża członków swoich rodzin. 

Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego po powrocie spędzą w szkołach tylko tydzień. Od 17 stycznia w tych województwach rozpoczyna się pierwsza tura ferii zimowych. 24 stycznia na ferie pójdą województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, 31 stycznia: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie, 14 lutego województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Dla uczniów klas I-III podczas nauki zdalnej otwarte będą świetlice. Rodzice mogą ubiegać się również o zasiłek opiekuńczy. Ograniczenia nie dotyczą przedszkoli i żłobków.

powiązane artykuły:

Student gc599a4211 1920
Lokalne 21 stycznia 2022

21 stycznia kolejne oddziały z częstochowskich placówek oświatowych przechodzą na naukę zdalną.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3