Napad w centrum Tarnowskich Gór

Police 112

Redakcja

5 lipca, 2023

Dwóch mężczyzn zostało napadniętych przez 3 sprawców. Stracili m.in. telefon i pieniądze. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Tarnowskich Górach. Do dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat podeszła grupka osób. Rozmowa przerodziła się w sprzeczkę, a następnie w bójkę i napaść.  

- Młodszemu z nich sprawcy ukradli telefon, dokumenty i gotówkę. Kiedy jego kolega próbował powiadomić policjantów, również spotkał się z agresją. Trzej sprawcy pobili go i uszkodzili telefon, z którego chciał zadzwonić na numer alarmowy. Po wszystkim sprawcy uciekli - relacjonuje policja. 

Zawiadomieni o sprawie policjanci rozpoczęli poszukiwania. Chwilę później na dworcu namierzyli dwóch napastników. Byli to 21-letni tarnogórzanin i 24-letni mieszkaniec Bytomia, którzy tego samego dnia trafili do policyjnej celi.

Następnego dnia dzielnicowi z Wydziału Prewencji zatrzymali trzeciego sprawcę, którym był dobrze im znany 30-latek z Tarnowskich Gór. Postawiono mężczyznom zarzuty rozboju, zniszczenia mienia oraz pobicia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i tymczasowo aresztował sprawców na trzy miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3