Najpierw groził śmiercią rodzicom póżniej zaatakował policjantów

fot. KPP w Bieruniu

Redakcja

27 marca, 2023

34-latek z Bierunia groził śmiercią swoim rodzicom. Podczas prowadzonej przez policję interwencji, uderzył dwóch mundurowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Bieruński dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który grozi własnym rodzicom śmiercią. Policjanci z patrolówki udali się na miejsce, gdzie awanturował się doskonale znany im 34-latek, który kilka dni wcześniej opuścił więzienne mury. Przebywał w nich ponad 1,5 roku również za kierowanie gróźb karalnych oraz liczne zniszczenia cudzej rzeczy. 

-Agresor od samego początku nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń. Wyzywał ich licznymi wulgaryzmami, próbował szarpać i uderzać. W trakcie interwencji mężczyzna uderzył jednego z mundurowych w twarz, drugiego zaś w klatkę piersiową dalej nie stosując się do wydawanych poleceń. Pobudzony i agresywny 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu-relacjonuje bieruńska policja. 

W Prokuraturze Rejonowej w Tychach, mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

powiązane artykuły:

fot KMP w Jastrzębiu-Zdroju
Lokalne 20 marca, 2023

34-letni jastrzębianin, w trakcie pobytu w izbie przyjęć, zaatakował lekarza, a kilka dni

Carp g96d1bd0e0 1920
Wiadomości 19 stycznia, 2023

Pod koniec listopada ubiegłego roku w mieszkaniu 47-letniego przedsiębiorcy z Mikołowa doszło do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3