Najman kontra Stanowski pod ratuszem w Wieluniu! W tle gala MMA ze Słowikiem

I8nfowielun

Redakcja

26 stycznia, 2022

Najbliższa gala MMA-VIP, której twarzą jest Marcin Najman, zorganizowana zostanie w Wieluniu. Burmistrz tego miasta nie widzi nic złego w tym, że federację promuje bezwzględny gangster lat 90-tych, Andrzej Z. "Słowik".

MMA-VIP to freak'owa organizacja MMA, którą swoją osobą promuje pięściarz z Częstochowy, Marcin Najman. Zbliża się kolejna gala, która odbędzie się w Kielcach. Wcześniej w ringu MMA-VIP mogliśmy oglądać walki m.in. mężczyzna kontra kobieta. Oczywiście Marcin Najman znajduje też przeciwników dla siebie, na tyle słabych, żeby bez problemu ich pokonywać. 

Na konferencji poświęconej najbliższej gali zaprezentował nowego "bossa" MMA-VIP. Na scenie w masce i przy muzycznym motywie z "Ojca Chrzestnego" wszedł tajemniczy mężczyzna. Kiedy zdjął maskę okazało się, że zapowiedzianym bossem MMA-VIP jest... Andrzej Zieliński ps. "Słowik". To jeden z szefów grupy pruszkowskiej. W swoim "dorobku" ma zarzuty za wymuszenia, haracz, pobicia, kradzieże, oszustwa. Prokuratura próbowała powiązać z nim zabójstwo komendanta głównego policji Marka Papały, ale ostatecznie został uniewinniony. 

Środowisko sportowe negatywnie oceniło decyzję Najmana o rozpoczęciu współpracy z przestępcą, który kierował jedną z najgroźniejszych grup w Polsce. Na dodatek na czwartej gali MMA-VIP Najman zmierzy się z innym gangsterem, Miśkiem z Nadarzyna. Do akcji wkroczył jeden z najpopularniejszych dziennikarzy, Krzysztof Stanowski. W swoich internetowych wpisach publicznie wzywał Kielce oraz pozostałych partnerów wydarzenia do zerwania współpracy. I tak faktycznie się stało. Władze Kielc zdecydowały się, że nie udostępnią hali na galę MMA-VIP. Od federacji, którą swoim nazwiskiem promuje Najman (właścicielem w KRS są inne osoby i nie należy do nich Słowik) odeszli prawie wszyscy sponsorzy. Wydawałoby się, że MMA-VIP nie zorganizuje gali. Jednak stało się inaczej.

Najman ogłosił, że wydarzenie odbędzie się w Wieluniu. Stanowski natychmiast zareagował i zażądał od burmistrza miasta, żeby postąpił tak jak Kielce. Jednak Paweł Okrasa chce galę w swoim mieście, a co więcej opowiedział na "zaczepkę" Stanowskiego w specjalnym wideo. 

Sprawdziliśmy wszystkie osoby, które figurują w KRS-ie, żadna z tych osób nie jest karana. Z punktu widzenia prawnego nic złego w tej spółce nie widać - powiedział Okrasa. 

Burmistrz Wielunia dodał, że miasto wynajmuje tylko halę i nie będzie współpracować w organizatorem wydarzenia. W rozmowie z Gazetą Wyborczą dodał, że federacja zapłaci 10 tys. złotych netto za wynajem. Dla burmistrza to okazja do promocji miasta, a przybyli goście zostawią w Wieluniu swoje pieniądze (w hotelach i restauracjach). W materiale wideo Okrasa wbił szpilkę Stanowskiemu, mówiąc, że zgodziłby się na wynajęcie hali, jeżeli Stanowski zorganizowałby zlot osób pokrzywdzonych przez zakłady bukmacherskie (Stanowski od lat reklamuje różne firmy zajmujące się to działalnością). 

Szef Weszlo.com i jeden z właścicieli Kanału Sportowego nie kazał długo czekać. Odpowiedział na zaczepkę burmistrza Wielunia. To doprowadziło w środę do spotkania obu panów w ratuszu w Wieluniu. Przed siedzibą władz tego miasta zebrali się zwolennicy i przeciwnicy organizacji gali, której twarzą został Słowik. Na miejsce przyjechał sam Marcin Najman, który przez kilkadziesiąt minut kłócił się ze Stanowskim przed drzwiami do ratusza.

Jak zapowiedział Stanowski, z rozmowy z burmistrzem Wielunia powstał materiał wideo, który zostanie opublikowany w Internecie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3