Nadchodzi festiwal sztuki ulicznej w Wiśle

Puzzle7

Redakcja

9 sierpnia 2021

Już w weekend 14-15 sierpnia w Wiśle pojawią się artyści uliczni z różnych dziedzin, którzy opanują centrum miasta. W tym roku Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury to jednak znacznie więcej – będzie też koncert Dawida Kwiatkowskiego w wiślańskim amfiteatrze i niezwykłe show Sztuka Balansu.

To już trzecia odsłona Festiwalu Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury. Tym razem w weekend od 14 do 15 sierpnia na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego w Wiśle pojawią się artyści, kuglarze i animatorzy, którzy przez dwa dni będą angażowali gości we wspólną zabawę i tworzenie Puzzli Kultury.

W tym roku na gości czeka sporo warsztatów. Grupa Sztuka Balansu będzie prowadziła warsztaty równowagi na taśmach, pojawią się warsztaty kuglarskie, będą warsztaty plastyczne prowadzone przez Agnieszkę Szarzec i warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzi Maja Majewska”

mówi Szymon Pilch, organizator Puzzli Kultury.

Po raz kolejny na rynku odbywały się będą występy – tak zwane fuzje. Podczas nich różni artyści będą spontanicznie łączyli swoje umiejętności, żeby zaproponować widzom niesamowity spektakl. Oczywiście nie zabraknie niezwykle lubianych przez publiczność tancerzy break-deance.

Po raz kolejny ożyje Drzewo Opowieści – miejsce w Parku Kopczyńskiego pod którym zlokalizowana będzie strefa słowa – pojawią się bajki, opowieści i gawędy.

W tym roku rozszerzamy ideę Puzzli Kultury o duży koncert, który odbędzie się w amfiteatrze. Wystąpi Dawid Kwiatkowski, gwiazda muzyki młodego pokolenia. Już teraz zapraszamy nie tylko młodzież, na pewno koncert będzie niezwykle energetyczny”

mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Koncert Dawida Kwiatkowskiego jest biletowany, wejściówki w kwocie 50 złotych można kupić na stronie www.kupbilecik.pl i w dniu koncertu przed amfiteatrem (opcja kupna biletów na miejscu zależna od dostępności wolnych miejsc). 

Puzzle12

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3