Na wiślańskim rynku odsłonięto tablicę poświęconą Zbigniewowi Cieślarowi

Foto 111 3

Redakcja

3 października 2022

W Alei Gwiazd Sportu na wiślańskim rynku odsłonięto kolejną tablicę - tym razem poświęconą pilotowi i kierowcy rajdowemu Zbigniewowi Cieślarowi.

Okazją do uroczystego odkrycia tablicy był honorowy start 67. Rajdu Wisły. Zbigniew Cieślar pojawił się na uroczystości w gronie najbliższych osób, w tym żony Ireny i córki Pauliny. Odsłonięcie tablicy do końca było utrzymane w tajemnicy przed kierowcą, stąd nie ukrywał rzeczywistego wzruszenia z tak zacnego uhonorowania swojej osoby i dokonań w świecie rajdów samochodowych.

W szpalerze aut rajdowych, gotowych już na ściganie na trasach Rajdu Wisły, z rampy startowej w asyście burmistrza Tomasza Bujoka, Zbigniew Cieślar udał się w stronę Alei Gwiazd Sportu, by zobaczyć i odsłonić swoją tablicę.

Wielu przyjaciół ze środowiska rajdowego również nie ukrywało wzruszenia - wśród osób towarzyszących Zbyszkowi, znaleźli się m.in. Łukasz Byśkiniewicz, z którym wspólnie jeździli jeszcze w zeszłym roku, czy też Kacper Wróblewski, Grzegorz Grzyb, Zbigniew Gabryś oraz bracia Jarosław i Marcin Szeja.

Burmistrz Tomasz Bujok przedstawił sylwetkę i osiągnięcia uhonorowanego, a następnie Zbyszek Cieślar z pomocą miniaturowego modelu rajdowego samochodu odsłonił wmurowaną w deptak tablicę. 

W uroczystości udział wzięli również pełnomocnik marszałka województwa śląskiego Aneta Legierska, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wisła Zdzisław Pilch czy sekretarz miasta Sylwester Foltyn. 

 

Źródło: UM Wisła

 

Foto 097 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3