Na ulice Częstochowy wraca "londyńczyk"

Piętrowy autobus w czestochowie

Redakcja

18 kwietnia 2023

Weekendowa przejażdżka „londyńczykiem” to atrakcja turystyczna w Częstochowie. Angielski, piętrowy autobus, z pokładu którego, w sezonie letnim, można zwiedzać centralne punkty miasta wyjedzie na ulice 29 kwietnia. 

Pojazd został oznakowany numerem 034 – nawiązującym do telefonicznego numeru kierunkowego Częstochowy i regionu. Trasa rozpoczyna się od przystanku „Ratusz”, zlokalizowanego w łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. W tym sezonie pierwszy kurs wystartuje 29 kwietnia. Odjazdy planowane są co godzinę w soboty i niedziele w przedziale od godz. 14 do 18.

Bilety na 45-minutową przejażdżkę zabytkowym autobusem będą w cenie 10 zł dla dzieci i młodzieży, 20 zł dla dorosłych lub według ulgi akceptowanej przez częstochowskie MPK.

Przypomnijmy - autobus piętrowy marki Bristol Lodekka (rocznik 1965) przyjechał do Częstochowy na własnych kołach z Holandii w styczniu 2018 roku i został wówczas zakupiony na własność za 300 tys. zł. Pojazd jest częścią floty MPK i służy m.in. do przejazdów turystycznych, ale i do innych przejazdów okolicznościowych i do najmu komercyjnego. Jest na bieżąco serwisowany i konserwowany - także wtedy, gdy przymusowo (z uwagi na obostrzenia sanitarne) nie mógł być w pełni wykorzystywany. Mimo iż pojazd ma rodowód londyński to po prawej stronie zamontowane są drzwi ułatwiające przepływ pasażerów (dzięki temu można korzystać z istniejącej infrastruktury przystankowej). Piętrus pomieści 54 osoby.powiązane artykuły:

Przebudowa dk91
Lokalne 14 kwietnia 2023

Widać postępy w budowie trzech głównych obiektów mostowych na DK-91 w Częstochowi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3