Mysłowiczanin okradł wyposażenie remontowanej lokomotywy

Handcuffs 3655288 340

Redakcja

11 grudnia, 2023

Okradł kable i inne części z remontowanej lokomotywy. Sądził, ze dostałby na złomie 1200 złotych, chociaż skradziony towar był wart o wiele więcej. 

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Powstańców w Mysłowicach. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży na terenie lokomotywowni. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli uciekającego mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Po pościgu został zatrzymany. 

- Zbierał worki z elementami elektrycznymi, które wcześniej ukradł ze stojącej w pobliżu lokomotywy. 30-latek oświadczył, że przedmioty te chciał oddać na złom, licząc na zarobek rzędu około 1200 złotych - informuje mysłowicka komenda.

Ale jak wycenił przedstawiciel firmy, która remontowała lokomotywę, skradziony towar był warty około 250 tysięcy złotych. Skradzione elementy nie nadawały się do ponownego montażu.

Sprawca został zatrzymany i następnego dnia przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3