Mysłowice: noworodek pod opieką kompletnie pijanych rodziców

Pijani rodzice

Redakcja

21 maja 2024

Matka dziecka miała 2,7 promila alkoholu w organizmie, a jej partner ponad 2 promile. Mysłowiccy policjanci interweniowali wobec rodziców noworodka.

W niedzielę tuż po 2.00 w nocy mysłowiccy policjanci otrzymali informację od kobiety, że jej nietrzeźwy partner właśnie wyszedł z ich 3 tygodniową córką z mieszkania.
Mundurowi szybko ustalili miejsce pobytu 27-latka i jego dziecka. 

Mężczyzna ten przed wyjściem z mieszkania sprawował opiekę nad córką razem ze swoją partnerką. Stróże prawa wyczuli od rodziców noworodka silną woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że matka miała w organizmie 2,7 promila a jej partner ponad 2 promile - relacjonuje policja. 

Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził potrzeby hospitalizacji dziecka. Decyzją mysłowickiego sądu rodzinnego i nieletnich dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

Nieodpowiedzialni rodzice noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

25-latka i 27-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Pijani rodzice opiekowali sie noworodkiem
Lokalne 17 maja 2024

Pijani rodzice z Zawiercia opiekowali się noworodkiem. Kobieta miała ponad promil alkohol

Policja 84
Lokalne 13 maja 2024

38-letnia mieszkanka Częstochowy, mając w organizmie ponad 2 promile promile alkoholu, "s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3