Zamiast mandatu, bilet na basen! Akcja policji w Świętochłowicach

60 765935

Redakcja

5 lipca, 2023

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, świętochłowiccy mundurowi prowadzą działania, które mają na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Świętochłowiccy mundurowi systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów. Pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone i wskazują główne zasady, jakie należy przestrzegać. 

Jednocześnie wzorem lat ubiegłych prowadzą działania o nazwie „Bilet na basen… zamiast mandatu” w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. 

Akcja, którą stróże prawa prowadzą już po raz siódmy, ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, zamiast mandatu otrzymują od policyjnej profilaktyk bilet na basen. Tak jak w poprzednich latach policjanci przekazują także profilaktycznie bezpłatne bilety osobom przebywającym i odpoczywającym w okolicy akwenów. Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejskich zbiorników wodnych. Na kąpiących się, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny.

powiązane artykuły:

Projekt bez nazwy 20
Lokalne 4 lipca, 2023

Po kilku latach do Świętochłowic wracają żużlowe emocje. Na stadionie Skałka zostaną rozegrane za

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3