Zawody żużlowe wracają do Świętochłowic

Projekt bez nazwy 20

Redakcja

4 lipca, 2023

Po kilku latach do Świętochłowic wracają żużlowe emocje. Na stadionie Skałka zostaną rozegrane zawody w ramach turnieju Nice Cup.

Stadion w Świętochłowicach przechodzi modernizację. I chociaż do zrobienia pozostało jeszcze wiele rzeczy, to tor żużlowy jest już gotowe. Niedawno zamontowane zostały nowoczesne bandy ochronne, a kilka dni temu przeprowadzone zostały pierwsze treningi. Teraz kolej na prawdziwe emocje związane z walką o punkty.

W sobotę 15 lipca o godz. 16.00 na stadionie im. Pawła Waloszka wystartują zawody z cyklu Nice Cup rozgrywane w klasie 500cm3 i adresowane są do nastoletnich zawodników z Polski, ale także z zagranicy. Wydarzenie w Świętochłowicach to także możliwość podziwiania toru i budynku dyrekcji OSiR Skałka w nowej odsłonie.

- Gdy planowaliśmy jubileuszową edycję cyklu Nice Cup, świętochłowickiego toru w kalendarzu zawodów z naturalnych przyczyn jeszcze nie było. Los jednak chciał, aby zawody młodzieżowe stanowiące jedną z rund cyklu, udało się zorganizować właśnie tu, na świeżo zmodernizowanym torze. Sądzę, że będzie to dla mieszkańców oraz fanów żużla z całego regionu, a nawet kraju ciekawe wydarzenie - mówił Wojciech Jankowski, dyrektor marketingu grupy Nice, organizator turnieju Nice Cup.

- To dla nas wielki dzień, móc zaprosić na pierwsze zawody w żużlu na zmodernizowanym świętochłowickim stadionie - skomentował Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Na lipcowe zawody przygotowane będą także trybuny dla kibiców. Łącznie dostępnych będzie ponad 750 miejsc siedzących. Specjalnie na to wydarzenie członkowie i sympatycy świętochłowickiego klubu żużlowego we współpracy z rapującym po śląsku Marcinem Kierońskim - "Kieronem" - przygotowują utwór i teledysk z okazji powrotu czarnego sportu do Świętochłowic.

Bilety na nadchodzący Nice Cup w przedsprzedaży dystrybuować będzie MS Śląsk.

fot. UM Świętochłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3