Morawiecki: zagłosuję metodą tradycyjną w wyborach 28 czerwca

93621369 229789778365559 4516363999591268352 o

Redakcja

6 czerwca 2020

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę w wywiadzie dla RMF FM, że w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 28 czerwca zagłosuje w sposób tradycyjny, a nie korespondencyjny.

"Jest to bezpieczna forma, ale jeżeli ktoś czuje się zagrożony pod jakimkolwiek względem, to mamy też do wyboru formę korespondencyjną" - zapewniał.

Pytany, czy podczas obecnej kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda znalazł się w "defensywie" podczas gdy kandydat KO Rafał Trzaskowski w "ofensywie", odparł, że widzi to inaczej. "Myślę, że ten monopol na atak, który opozycja próbowała sobie uzurpować wcześniej przecięliśmy poprzez wotum zaufania. "Bardzo wyraźnie pokazaliśmy, że mamy tutaj Zjednoczoną Prawicę" - dodał.

Powiedział, że w sondażach widać, że "prezydent trzyma się bardzo mocno, jest bardzo prawdopodobnym kandydatem na drugą kadencję".

Czytaj także: Andrzej Duda: "Bardzo ważne jest dla mnie wsparcie Ślązaków". Tym razem nikt nie gwizdał [WIDEO]

Zaznaczył, że cieszy się z takich notowań, bo współpraca rządu z prezydentem jest warunkiem koniecznym spełnienia naszych aspiracji do odbudowy i rozwoju po koronawirusie. Wskazał, że zagraniczne publikacje oceniają, że Polska może wyjść z tej pandemii nie tylko obronną ręka, ale nawet wzmocniona. "Ja też w to wierzę" - dodał Morawiecki. (PAP)

Foto: facebook.com/MorawieckiPL

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3