Morawiecki wygra z Budką w Katowicach? Tak uważa bukmacher

IMG 20230729 143944 2

Redakcja

20 września, 2023

Zakłady bukmacherskie (oczywiście te legalne) to już nie tylko sport. Postawić można prawie na wszystko: od korków, wypadków, aż po wybory. Według jednego z bukmacherów pojedynek katowickich jedynek wygra Mateusz Morawiecki. 

Kampania trwa. Politycy codziennie działają w terenie, a na ulicach miast i wsi widzimy coraz więcej banerów. I chociaż premier Mateusz Morawiecki na tym etapie kampanii skupia się na podróżowaniu po Polsce, to jego billboardy zobaczymy już w stolicy województwa śląskiego. Premier ponownie jest jedynką PiS-u w okręgu katowickim i podobnie jak w 2019 roku, jego najpoważniejszym rywalem jest jedynka KO, Borys Budka. 

Bukmachet BETFAN przeanalizował szanse wyborcze partii politycznych. Według analityków bukmachera, w okręgu nr 31 (katowicki) wygra ponownie Mateusz Morawiecki. - Liczba głosów Mateusza Morawieckiego będzie wyższa niż 105 tysięcy, ale nie przekroczy 110 tysięcy. Zdaniem BETFAN premier nie osiągnie swojego wyniku z 2019 r., kiedy to zebrał ponad 133 tysiące głosów. Uzyskany rezultat jednak wystarczy do pokonania Borysa Budki - komentuje bukmacher.

Natomiast analitycy uważają, że w pojedynku "dwójek" w okręgu katowickim Monika Rosa z KO wygra z Michałem Wójcikiem. 

- Z kolei otwierający listę Trzeciej Drogi Michał Gramatyka może liczyć na większy elektorat niż Maciej Konieczny - katowicka „jedynka” Nowej Lewicy. Ciekawy pojedynek rozegra się też miedzy Markiem Wesołym (PiS) i Aleksandrą Poloczek (Trzecia Droga) - oboje na trzecim miejscu i oboje z Rudy Śląskiej. Zdaniem bukmachera więcej osób przekona do siebie Wesoły, który zaledwie rok temu uczestniczył w kampanii wyborczej, tyle że na rudzkiego prezydenta - dodaje BETFAN. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3