Morawiecki w Gliwicach o Tusku: Niebezpieczny człowiek

5122e79a 6c6f 415a ab1c f241ed5ac6b0
Kastelik

Szymon Kastelik

29 lipca 2023

W sobotę rano premier Mateusz Morawiecki wizytował w Zakładach Mechanicznych „Bumar Łabędy” S.A. w Gliwicach. To tam mają być serwisowane czołgi Leopard oraz ma ruszyć produkcja Krabów.

- Od blisko 2 lat mamy do czynienia z permanentnym atakiem na polską granicę (...) Teraz sytuacja staje się jeszcze groźniejsza. Otóż mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku Przesmyku Suwalskiego niedaleko Grodna - mówił premier Morawiecki, wskazując na to, że rząd PiS odbudowuje polski przemysł zbrojeniowy.

W Gliwicach Morawiecki postanowił zaatakować Donalda Tuska. Stwierdził, że jest niebezpiecznym człowiekiem, który chciał współpracować z Rosją oraz działał na rzecz sojuszu niemiecko-rosyjskiego, który miał doprowadzić do wojny w Ukrainie. 

- Obóz Prawa i Sprawiedliwości często wskazywał na zagrożenie wiążące się z agresywną polityką rosyjską.  Tymczasem Platforma obywatelska chciała się dogadać zawsze z Rosją, taką jaka ona jest (...) Albo cytat z Tuska, który po ataku na Donbas i Krym w 2014 roku, powiedział, że dopóki on rządzi, to Polska nie będzie krajem koncepcji antyrosyjskiej. Przypominam te słowa, bo mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznym człowiekiem i bardzo niebezpieczną formacją polityczną - powiedział Mateusz Morawiecki.

Leopardy i Kraby w Gliwicach

Mateusz Morawiecki chwalił się, że to dzięki jego rządowi, odbudowywana jest potęga polskiego przemysłu zbrojeniowego. Stwierdził, że za czasów PO, zakłady takie jak Bumar-Łabędy miały zostać zlikwidowane. 

- Nie możemy przymykać oka na to, co robiono z tym zakładem tu w Gliwicach przez lata rządów Platformy Obywatelskiej. Ich zaklęcia to wyprzedaż, restrukturyzacja, wygaszanie przemysłu. Co robili ci niebezpieczni ludzi w takich zakładach jak Bumar-Łabędy. Produkcja miała być wygaszona. Co by było z tymi halami. Pewnie ściągnęliby tutaj odpady z Niemiec i składowali tutaj w Gliwicach - skomentował szef rządu. Wyliczył, że Bumar-Łabędy będą serwisować m.in. czołgi Leopard "które już tutaj jadą". W Gliwicach ma ruszyć również produkcja polskich Krabów. 

- Wielki plan budowy Krabów będzie miał miejsce tutaj w Gliwicach. Aby tak się stało, potrzebne będzie przekazanie hal przez ministerstwo aktywów państwowych. Mam obietnicę od Jacka Sasina, że w krótkim czasie zostanie to zrealizowane - zapowiedział premier. 

- Wiem, że kompetencje polskich pracowników to jest bezcenna wartość. My tę wartość uratowaliśmy przed zniszczeniem. Dzięki pieniądzom zabranym przestępcą podatkowym, którzy hulali sobie w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, dzięki tym pieniądzom dzisiaj jest cała polityka społeczna, infrastrukturalna i mamy możliwość odbudowy potencjału zakładów jak tutaj w Gliwicach - mówił w Gliwicach Mateusz Morawiecki. 

fot. Krystian Maj / KPRM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3